Пристигни со авион

 

 

Аеродром – Скопје Александар Велики

 

Скопскиот аеродром “Александар Велики“ е единствениот меѓународен аеродром и се наоѓа на 21 km од центарот на градот, во општина Петровец. За жал, не постои јавен превоз од аеродромот до центарот на градот. Ова значи дека сте принудени да ги користите услугите на такси возачите или шатл сервис. Многу хотели нудат преземање од аеродром, па затоа проверете дали вашиот хотел може да го организира истото. Доколку сепак земете такси, проверете дали такси возилото има службен знак.

 

Address:

Александар Велики, Скопје

Phone:

+389 231 48 333

Website: http://skp.airports.com.mk/

 

 

ДИРЕКТНИ ЛИНИИ НА ЛЕТАЊЕ:

 

БРИСЕЛ Шарлероа, ДОРТМУНД, ДИСЕЛДОРФ, ФРАНКФУРТ, МИНХЕН Меминген, АЈНДХОВЕН, ГЕТЕБОРГ Саеве, МАЛМЕ, СТОКХОЛМ Скваста, ЛОНДОН Лутон, КЕЛН, ВИЕНА, ПАРИЗ Бове, МИЛАНО Бергамо, ВЕНЕЦИЈА Тревизо, РИМ, БАЗЕЛ Милхаус, ЦИРИХ, БЕЛГРАД, ИСТАНБУЛ, ЉУБЉАНА, ЗАГРЕБ

 

AIRLINES

 

WIZZ AIR

 

Croatia Airlines

 

Adria Airways

 

Austrian Airlines

 

Air SERBIA

 

Turkish Airlines

 

CORENDON AIRLINES

 

SUNEXPRESS AIRLINES

 

EDELWEISS AIR AG/ SWISS

 

AIR BERLIN

 

FLYDUBAI

 

PEGASUS AIRLINES

 

ALITALIA

Promote your Service

Activity

Add up to 3 images.

Validation code:
Enter the code above here :

Can't read the image? click here to refresh.