Arritja me aeroplan

 

 

 

Aeroporti - Shkup Aleksandri i Madh

 

Aeroporti në Shkup Aleksandri i Madh është aeroporti i vetëm ndërkombëtar i Shkupit dhe ndodhet 21 km në lindje të qendrës së qytetit në komunën Petrovec. Për fat të keq, nuk ka transport publik nga aeroporti në qendër të qytetit. Kjo do të thotë që ju duhet të shfrytëzoni taksistë ose transferim. Shumë hotele ofrojnë shërbim të transferimit nga aeroporti, kështu që kontrolloni për të parë nëse ajo është e mundur për të organizuar këtë përmes hotelit tuaj. Nëse merni një taksi, të jetë taksi me një shenjë të dukshme të taksistëve.

 

Address: Alexander the Great, Skopje
Phone: +389 231 48 333
Website: http://skp.airports.com.mk/

 

 

Fluturime drejt destinacione direkte:

 

BRUKSEL Charleroi, Dortmund, Düsseldorf, Frankfurt, Mynih Memmingen, Eindhoven, Göteborg Saeve, Malmö, STOKHOLM Skavsta, DUBAI, London Luton, Këln, VIENË, PARIS Beauvais, Milan Bergamo, VENICE Treviso, ROME, BASEL Mulhouse, ZURICH, Beograd, STAMBOLL , LJUBLJANË, ZAGREB

 

 

Linja ajrore:

 

WIZZ AIR

 

Croatia Airlines

 

Adria Airways

 

Austrian Airlines

 

Air SERBIA

 

Turkish Airlines

 

CORENDON AIRLINES

 

SUNEXPRESS AIRLINES

 

EDELWEISS AIR AG/ SWISS

 

AIR BERLIN

 

FLYDUBAI

 

PEGASUS AIRLINES

 

ALITALIA

Promote your Service

Activity

Add up to 3 images.

Validation code:
Enter the code above here :

Can't read the image? click here to refresh.