Ajvari Maqedonas

 

Ajvari Maqedonas

Ajvari, një tjetër meze, është krenaria e kuzhinës së Maqedonisë dhe është karakteristikë e dimrit. Recetë, e cila përfshin speca të kuq, është një nga sekretet më të mëdha të kuzhinës Ballkanit. Është përgatitur tradicionalisht në shtëpi, në oborre dhe kopshte. Ajvari ka shokë të vet të shijshëm të tilla si lutenica, malidzano dhe lloje të ndryshme të pindjurëve që shoqërojnë shijshmëri të lartë.
 
Dreka gjithashtu mund të kombinohet me hudhër, patate ose fasulje. Janë të lehtë për të përgatitur, dhe ashtu si pindjuri, mund të shërbehet në një enë balte tradicionale, e shoqëruar me djathë. Kjo është e njohur si piperi klasik maqedonas, në këtë version është bërë me djegës, por të cilat mund të bëhen edhe me speca të kuq e të bardhë.
 

Përbërësit e nevojshëm

 
Spec të kuq 5 kg
 
500ml
 
vaj
 
kripë
 

Gatimi

Lahen specat e kuq pastaj caktoni një tabaka për pjekje dhe vendosni në një furrë të nxehtë në 180 ° C për rreth 20 minuta, apo derisa fillon të nxihen flluskat. Hiqeni nga furra, mbuloni me një peshqir dhe lejoni të freskohet deri sa mund të trajtohen. Hiqni lëkurën nga djegësat dhe preni imët me një makinë prerëse të ushqimit. Procesin ngadal (shtoni pak vaj për të ndihmuar procesin), pastaj i hedh në një pjatë. Shtoni gjysmën e yndyrës në një tigan dhe llokoçisni në pure dhe piper të kuq. mbi specat e gatuar shtoni vaj të mbetur pak, derisa ajvari është gatuar plotësisht (rreth 50 minuta). Merrni më ngadal ngrohjen dhe shtoni kripë për shije. Ngrohni kavanozin tuaj në një furrë nxehtë në 100 ° C për 10 minuta pastaj derdhni ajvarin. Kavanozën menjëherë largoni dhe ruani në një të errët, të ftohtë për 2 javë pasi është pjekur para përdorimit.

 

Promote your Service

Accomodation

Add up to 3 images.

Validation code:
Enter the code above here :

Can't read the image? click here to refresh.